Obnova verejneho osvetlenia

štvrtok 29. 6. 28/16 °C
piatok 30. 6. 22/15 °C
sobota 1. 7. 28/18 °C

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaruPREČÍTAJTE SI OZNAM OKRESNÉHO RIADITEĽSTVA HASIČSKÉHO A ZÁCHRANNÉHO ZBORU V DUNAJSKEJ STREDE

23. 6. 2017 Zobraziť viac

Zásady správania sa počas horúčav

Pitný režim
Dodržiavať pitný režim, dospelý človek by mal vypiť denne najmenej 3 litre tekutín, najlepšie vody. Je potrebné vyhýbať sa nápojom s obsahom cukru, alkoholu a kofeínu. Treba piť pravidelne a v menších dávkach.

Vhodný odev
Odev by mal byť podľa možností svetlých farieb, z prírodných materiálov vzdušný a voľného strihu. Počas pobytu mimo domov je potrebné používať pokrývku hlavy a chrániť svoj zrak slnečnými okuliarmi.

Slnenie
Na priame slnenie sú vhodné len skoré ranné a neskoré popoludňajšie hodiny. Je potrebné vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu v časovom rozmedzí od 10 do 16 hodiny. Pri opaľovaní je potrebné využívať kvalitné krémy s vysokým ochranným faktorom pred UV žiarením

Fyzické aktivity
Pri fyzickej práci je dôležité si dopriať pravidelné prestávky a pravidelne dopĺňať tekutiny. Namáhavé činnosti vykonávať len v skorých ranných, alebo neskorých popoludňajších hodinách. Starší a chronicky chorí ľudia by mali obmedziť svoje aktivity na minimum a z domovov vychádzať pokiaľ sa dá len ráno alebo večer.

Zabezpečenie domovov a pracovísk
Miestnosti by mali byť zatienené pred priamym slnečným žiarením žalúziami alebo roletami. V miestnostiach, kde je dostupná využívať klimatizáciu, rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou by však nemal presahovať 5-7 stupňov Celzia, aby ste predišli teplotnému šoku.

8. 6. 2017 Zobraziť menej

Termíny separovaného zberu papierov a plastov

Termíny separovaného zberu papierov a plastovTermíny a podrobný popis zbieraných odpadov.

16. 1. 2017 Zobraziť viac

Prihláste sa na odber aktualít e-mailom

Prihláste sa na odber aktualít e-mailomZískajte dôležité informácie zo života Obce Báč a z jeho okolia. Stačí zaregistrovať Vašu emailovú adresu (vľavo nižšie na úvodnej stránke) a potvrdiť email o registrácii, ktorý Vám bude zaslaný. Aktuality Vám budú zasielané na Vašu emailovú schránku automaticky.

26. 8. 2016

Oznámenie

Oznamujeme občanom, že od 01. septembra 2016 bude zber domáceho komunálneho odpadu zabezpečený len pre tých občanov, ktorí budú mať nalepenú tohtoročnú modrú nálepku obce na smetných nádobách.

17. 8. 2016 Zobraziť viac