EU-s dotációk

Tartalom

Kerékpáros központot építenek Bacsfán

Typ: egyéb
Közel hárommillió euróból fejlesztik a kerékpárút-hálózatot Nagyszombat, Pozsony, Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyében. A Sacra Velo kerékpárút összeköti a régiók zarándokhelyeit.

Február végén sajtótájékoztatót tartottak Győrben a Sacra Velo Duna menti kerékpárút nemzetközi projektről. Az Európai Unió támogatásából finanszírozott tervezet keretében összesen 2,75 millió euróból kötik össze a régiókban található szakrális emlékeket. A költségvetés nagyobbik részét, 1,58 millió eurót a szlovákiai fél kapja. A tervek szerint új kerékpárutakat építenek, kijelölik a bicikliút-hálózatot, Bacsfán pedig kerékpáros központot alakítanak ki a turistáknak. Vonyik Ilona, a dunaszerdahelyi járásbeli település polgármestere lapunknak elmondta, a falu központjában lévő egykori gazdasági udvarban alakítják ki a központot. „A kerékpárosok megpihenhetnek itt és felfrissíthetik magukat. Pihenőhelyet, kerékpártárolót és javítóműhelyt is tervezünk, ital- és ételautomaták, szociális helyiségek és fitneszgépek is lesznek” – számolt be a tervekről Vonyik Ilona. A kétéves futamidejű projektet 2019 novemberéig kell megvalósítani. A polgármestertől megtudtuk, folyamatban van a munkálatok előkészítése, valamint a közbeszerzési pályáztatás. A faluban honismereti házat is kialakítanának. A kerékpárút magyarországi szakaszára 1,17 millió euró jut, a határ túloldalán Szilben építenek kerékpáros központot. Ismeretterjesztő anyagokat is készítenek.

Németh Zoltán, Győr-Moson-Sopron megye alelnöke elmondta, a kerékpárútnak köszönhetően biztonságosan lehet majd eljutni a szakrális és természeti látnivalókhoz a határ mindkét oldalán. Berényi József, Nagyszombat megye alelnöke kiemelte, a tervezet lehetőséget ad a két ország közötti további együttműködésre, a kultúra, a sport, a fenntartható turizmus és az egészséges életmód szempontjából is hasznos a Sacra Velo.

A hír forrása: link

Készítve: 21. 3. 2018