V-obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

Obnova osvetlenia

Rekonštrukcia obecnej budovy na komunitné centrum

obecna budova

dnes, nedeľa 7. 3. 2021
jasná obloha 8 °C -3 °C
pondelok 8. 3. takmer jasno 7/0 °C
utorok 9. 3. zamračené 5/-1 °C
streda 10. 3. polojasno 8/0 °C

Podvodníci opäť ohrozujú našich starších obyvateľov.

Typ: ostatné
Máme informácie, že podvodníci volajú seniorom pod zámienkou, že ich blízky v nemocnici je chorý na COVID, leží v kritickom stave na COVID oddelení a potrebuje podať lieky, ktoré sú spoplatnené. Je veľmi dôležité oboznámiť seniorov, že za podanie liekov sa v nemocnici nepripláca.

Podvodníci opäť ohrozujú našich starších obyvateľov.

Máme informácie, že podvodníci volajú seniorom pod zámienkou, že ich blízky v nemocnici je chorý na COVID, leží v kritickom stave na COVID oddelení a potrebuje podať lieky, ktoré sú spoplatnené. Je veľmi dôležité oboznámiť seniorov, že za podanie liekov sa v nemocnici nepripláca.

Upozorňujeme, že ide o PODVOD, ktorým sa snažia podvodníci získať rýchlo peniaze.

V prípade ak našich seniorov budú kontaktovať cudzí ľudia, najskôr si treba preveriť okolnosti v rámci rodiny a potom sa obrátiť na POLÍCIU (volať na číslo 158).

Ďalej zaznamenali sme prípady, kedy podvodníci ponúkajú na predaj ochranné masky, respirátory, dezinfekčné prípravky, alebo prisľubujú dodanie účinných liekov proti chorobe Covid19. V týchto prípadoch podvodníci osobne vyhľadávajú seniorov, snažia sa dostať do bytu, či do domu a následne využijú dôverčivosť a nepozornosť seniorov a okrádajú ich. Naša staršia generácia bohužiaľ je veľmi dôverčivá, dobrosrdečná ani ich nenapadne, že podvodníci ich navštívia s tým cieľom, aby ich podviedli a okradli.

Chráňme spoločne našich starých rodičov.

Vytvorené: 14. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 2. 2021 20:56