Obec Báč
BáčSzentantal Bacsfa
részletes keresés
RSS Webtérkép

A weboldal szerkesztés alatt áll.

Biztonságos internet – „Sosem lehetsz biztos, ki van a másik oldalon…”

Biztonságos internet – „Sosem lehetsz biztos, ki van a  másik oldalon…” 1

Kedves szülők! Ezúton szeretnénk Önöket megkérni, hogy ebben az időszakban is fokozottabban figyeljenek oda gyermekeikre, és tájékoztassák őket, beszélgessenek velük az internet veszélyeiről. Manapság a gyerekek a kialakult járványhelyzetben nagyon sok időt töltenek az interneten. A rendőrség pedig egyre több olyan esettel találkozik, amikor idegen személyek kihasználják a gyerekek jóhiszeműségét, és kicsalják tőlük a személyes adataikat – majd fenyegetőznek, illetve személyes találkozókra hívják őket.

Kedves Gyerekek! Hogyan tudtok biztonságosan viselkedni az interneten?

Fontos tudni:
- Ne használjatok egyszerű jelszavakat, a jelszó választásakor használjatok számokat kicsi és nagy betűket vagy speciális jeleket.
- Védjétek a jelszavatokat! Ne jegyezzétek le sehova, jegyezzétek meg. És nagyon fontos, hogy ne küldjétek el a jelszavaitokat senkinek sem.

Ne felejtsd el!!!
- Nem minden információ igaz, amit a neten írnak
- Senkinek ne adjátok oda telefonszámotokat és a lakhelyetek címét
- Senkit nem szabad a neten sértegetni, megalázni, megfélemlíteni, kigúnyolni
- Ha kényelmetlenül érzitek magatokat a kommunikációban - abbahagyom, és nem reagálok
- Ha valaki az interneten vagy SMS-ben megfélemlít, vagy bosszantó üzeneteket küld, elmondom a szülőknek
- Web-kamerákon keresztül nem kommunikálok olyan emberekkel, akiket nem ismerek
- Nem küldöm a profilképemet vagy szelfit idegeneknek – visszaélhet vele, módosíthatja
- Soha nem beszélek meg ismeretlen emberekkel találkozót, anélkül, hogy ne tájékoztassak valakit róla
- Nem teszek közzé fotókat fehérneműben vagy fürdőruhában – senkinek sem küldöm
- Nem töltök le ismeretlen weboldalakat, vírusosak lehetnek
- Ne higgyél az idegeneknek – ha az idegen személy ígéri, hogy feltölti a kreditedet, vagy ajándékba add egy jó minőségű mobiltelefon, átverésről szól

Ha veszélyes helyzetbe kerültök, például valaki megfenyeget, ellopja a profilotokat,
megváltoztatja a fényképeteket, vagy a ti nevetekben a barátaitoknak durva megjegyzéseket ír, azt
- azonnal tudassátok a szüleitekkel,
- kérjétek a www.stopline.sk oldalon az oldalatok LEÁLLÍTÁSÁT

Felhívhatjátok, ha segítségre van szükségetek a Gyermek segélyvonalat (Linka Detskej pomoci) 116 111

- közösen a szüleitekkel menjetek el a rendőrségre, és részletesen mondjátok el, mi történt veletek.

Az, aki rosszat csinál nektek, kihágást vagy bűncselekményt követhet el, amiért eljárást indíthatnak ellene. A törvény azt mondja, ha kihágást követ el, pl. valaki fényképe alá vulgáris szavakat ír, fenyeget, akkor azt a személyt megbüntetik, ha betöltötte 15. életévet.
Bűncselekményt akkor követ el, ha pl. rágalmaz vagy életveszélyesen megfenyeget (pl. az írja, hogy „megöllek”) –
ilyen esetben a személynek 14 évesnek kell lennie, hogy a tettéért felelősségre lehessen vonni. Ezért is gondoljátok át, kivel és mit írtok. Ez nem játék, nagyon komoly dologgá válhat.

Azzal, hogy sok időt töltötök az interneten, vagy akár játszatok, függővé is válhattok.

Mit is jelent a számítógép-függőség?

A számítógép-függőség azt jelenti, hogy nagyon sok időt töltötök a számítógép vagy a mobiltelefon előtt, ami ronthatja az egészséget (látáskárosodás, stressz, álmosság). A számítógép, a mobil egyfajta drog, és vannak olyan emberek, akiknek kezeltetniük kell magukat, hogy megszabaduljanak ettől a függőségüktől.

A szabadidőtöket inkább töltsétek hasznosan – a szüleitekkel a természetben, társasjátékokkal vagy sporttevékenységgel….

Hozzáadás dátuma: 14. 2. 2021 20:39